6 Kasım 2019 Çarşamba

M.A.C Prep + Prime Makyaj Bazı Ve Göz Bazı

6 Kasım 2019 ÇarşambaMerhaba kızlar bugün sizlere çok mu çok güzel iki üründen bahsetmek istiyorum :)

M.A.C Prep+Prime Skin Base Visage: Bu ürün fondotenden önce cildi makyaja hazırlamak için kullanılan, çok hafif yapıda, kokusu olmayan bir baz. Bu ürün her ne kadar nemlendiriciler, jel yapıda bazlar veya serumlara göre cildi makyaja daha iyi hazırlamasada, ipeksi pürüzsüz ve yağsız bir yüzey oluşturmada çok başarılı. ( Tabi sizin cildinizin ihtiyacına göre gösterdiği performans değişiyor. )  İçinde silikon barındırması bence pek iyi bir özellik değil. İçinde anti-oksidan olan bitki özleride bulunuyor. Normalden kuruya dönük ciltlere çok uygun fakat, yağlı ciltlerde biraz parlama yapabilir. Benim cildim karma ve T bölgemde bu ürün parlama yapıyor. Cildimdeki kırmızılıkları hafif azalttığını söyleyebilirim. 


M.A.C Prep+Prime Vibrancy Eye Primer: Daha önceden hiç göz bazı kullanmazdım. Çünkü tek renk far daha çok kolayıma geliyordu ve gerek duymazdım öncesinde göz kapaklarımı far için hazırlamaya. Ama ne zaman 3 adet farla değişik makyajlar yapmaya başladım ve o renklerin yerli yerinde durmadığını ve saatlerce dayanmadığını gördüm o zaman karar verdim mutlaka bir göz bazı kullanmam gerektiğine :) Bu ürün benim ikinci ürünüm. Şu anda M.A.C Painterly Paint Pot unu denemekteyim. Daha sonra onun hakkındaki düşüncelerimi de sizlerle paylaşacağım.

Evet bu ürün pompalı ve bence bu özelliği ürünü minnacık alabilmeniz ve hijyen açısından çok iyi. Fakat bittiğinde hep  dibinde azıcıkta olsa ürün kalıyor  ve dışı siyah olduğundan ne kadar kaldığını da göremiyorsunuz :(   Buda ürün azıcık pahalı maalesef.. Benim için her iki gözede bi kere sıkmak yetiyor. Göz kapaklarımda hafif mat duruyor kapatıcılığı ince doğal yapıda. Farımı uyguladığımda dökülme yapmıyor ve farımın rengi daha canlı duruyor. Fiyatı bakımından mutlaka edinmelisiniz diyemeyeceğim. Ama kıyarsanız paranıza kesinlikle buna değer ;)


Umarım beğenmişsinizdir ve deneme fırsatı bulursunuz.

Herkese mutlu günler dilerim.... Gizem


3 yorum: